WIDZIEĆ ROZUMIEĆ PRZECIWDZIAŁAĆ

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ - WARSZTATY, SZKOLENIA, SUPERWIZJE

Wiedza w zakresie w zakresie profilaktyki uzależnień ze względu na ciągłą ewolucje, zmiany społeczne oraz zmiany
w zakresie rozwiązań prawnych, w tym w prawie oświatowym wymaga systematycznego uzupełniania.

Prowadzone przez nas zajęcia profilaktyczne zyskały sobie, jak dotąd odbiorców, ich zainteresowanie i pozytywną ocenę. W naszym przekonaniu, osoba – profilaktyk, edukator, który realizuje zajęcia z dziećmi i młodzieżą, poprzez swój osobowy wpływ, otwartą, konkretną i dobrą komunikacje opartą na znajomości problemów rozwojowych, problemów narkomanii oraz problemów lokalnego środowiska, stanowi wartość niezbędną w pracy współczesnej szkoły.

Rozumiemy, że dzieci i młodzież mają potrzebę, aby przyłączyć się do działań profilaktycznych w sposób jak najbardziej dla siebie naturalny. Większość z nich posiada prawidłowe przekonania w zakresie problemów narkomanii, ale nadal poszukują autorytetów, ciekawych ludzi, wsparcia i zrozumienia dla swoich życiowych dylematów.  Chcemy wspierać ich w dorastaniu tak, aby miały więcej wiedzy i umiejętności w radzeniu sobie z zagrożeniem, jakim są uzależnienia. Udział w  naszych zajęciach wyposaży je w podstawową wiedzę z zakresu profilaktyki narkomanii, higieny zdrowia psychicznego oraz umiejętności psychospołecznych, które pomogą im w radzeniu sobie z trudnościami.       

Aktywnie wspieramy w rozwoju zawodowym i wychowawczym rodziców i nauczycieli poprzez dostarczanie im najbardziej aktualnej wiedzy w zakresie profilaktyki problemów narkomanii.

Pedagodzy i wychowawcy poszukują sprawdzonych programów, a jednocześnie poszukują nowych form dla ich realizacji. Podejmujemy z uważnością problematykę, która ich angażuje, zapraszamy do udziału w szkoleniach warsztatowych i wspierających w pracy oraz podnoszących kompetencje zawodowe.

Naszym celem jest objęcie jak największej liczby społeczeństwa systemem działań informacyjno-edukacyjnych oraz psychoedukacyjnych, zwiększających wiedzę na temat skutków zdrowotnych i społecznych wynikających z używania substancji psychoaktywnych oraz zagrożeń, jakie niosą z sobą uzależnienia behawioralne.

WIDZIEĆ ROZUMIEĆ PRZECIWDZIAŁAĆ - OFERTA

PROFILAKTYKA UNIWERSALNA – informacja, psychoedukacja
Dzieci i młodzież – PUZLE, GPS, TRENDY
Rodzice – RODZINA XXI, W SIECI
Nauczyciele – MŁODZI, PIĘKNI, ZAGROŻENI

PROFILAKTYKA WSKAZUJĄCA - trening
Dzieci i młodzież – MIŚ, MDR, HELP-er
Rodzice – WYCHOWANIE BEZ OPORU
Nauczyciele – EDUKACJA BEZ OPORU

DIALOG MOTYWACJA ZMIANA  - OFERTA

PROFILAKTYKA SELEKTYWNA – trening, terapia
Młodzież -  SLALOM, FRED GOES NET
Dorośli- PRZY-STAŃ, SLOW, PIWOnie, PoMOC
Rodziny -  DIALOG – MOTYWACJA – ZMIANA

PROFILAKTYKA SYSTEMOWA LOKALNIE – warsztaty, forum

Forum Profilaktyczne - WIDZIEĆ, ROZUMIEĆ, PRZECIWDZIAŁAĆ, INTEGROWAĆ 
Warsztat szkoleniowy - DIALOG MOTYWUJĄCY - DIALOG OTWARTY
Spotkania superwizyjne - DIALOG – POROZUMIENIE - WSPÓŁPRACA

WIDZIEĆ ROZUMIEĆ PRZECIWDZIAŁAĆ – KONTAKT

Biuro AGRADO
ul. E. K. Wojtyłów 4
34-100 Wadowice
tel.  692 781 928
e-mail;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.