wtorek 07 Lip 2020

AGRADO

Stowarzyszenie AGRADO z siedzibą w Wadowicach

Drukuj

Nazwa projektu: „Międzynarodowa Konferencja Hipoterapeutyczna w Krakowie połączonej z obchodami 25-lecia Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego”

Termin realizacji: 01.11.2017 – 18.11.2017

Ilość uczestników: 120

Ilość wolontariuszy: 8

 

Opis zadania:

Braliśmy aktywny udział w przygotowaniach Międzynarodowej Konferencji Hipoterapeutycznej w Krakowie połączonej z obchodami 25-lecia Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego, jakie miały miejsce w dniach 18- 19 listopada 2017r. w Krakowie w Nowohuckim Centrum Kultury.

Przygotowaliśmy na to wydarzenie trzy wystawy: „Drogami Hipoterapii” – wystawa laureatów konkursu plastycznego. „Konie Hipoterapii” - wystawa fotografii koni pracujących w hipoterapii. „25 lat PTHIP” – wystawa fotografii Ośrodków Hipoterapii. Dla uzupełnienia wystaw przygotowaliśmy prezentacje multimedialne.

Pani Dorota Oboza i Katarzyna Chowaniec przygotowały prezentowały wykład oraz prowadziły warsztaty umiejętności zawodowych dla hipoterapeutów pod nazwą „Możliwości budowania dialogu i porozumienia poprzez komunikacje międzygatunkową w hipoterapii “.

AGRADO i hipoterapie w gminie Andrychów reprezentowali na konferencji Wiktoria Skrzypiec, Tomasz Socała, Paweł Krzak, Kamil Ogarek wraz z p. Dorota Oboza i p. Katarzyna Chowaniec. Nasi podopieczni, uczestnicy zajęć hipoterapii po raz pierwszy w historii PTHiP uczestniczyli w organizacji konferencji, aktywnie brali udział przez dwa dni w przebiegu konferencji, a co najważniejsze mieli swoją sesje w drugim dniu konferencji. W trakcie sesji „Oczami uczestników hipoterapii” odpowiadali na pytania zgromadzonych na konferencji hipoterapeutów oraz wygłosili swoje krótkie refleksje w zakresie swoich doświadczeń z korzystania z hipoterapii. Sesja okazała się niezwykle wartościowym doświadczeniem zarówno dla naszych niepełnosprawnych jeźdźców jak i dla zgromadzonych uczestników konferencji.