czwartek 28 Maj 2020

AGRADO

Stowarzyszenie AGRADO z siedzibą w Wadowicach

Drukuj

Bianka  - koń terapeuta

 

Klacz huculska o maści gniado srokatej

Urodzona: 23 maja 2003r.

Ojciec: Ocel

Matka: Balbinka

 

 

Bianka to mądra, urodziwa klacz, o spokojnym, cierpliwym i czułym charakterze oraz wybitnym, równomiernym i miękkim ruchu.

 

Poznaliśmy ją pewnego październikowego dnia 2011r., w Kukowie,  po trzech miesiąca poszukiwań,  kiedy to Dorota jeździła od stajni do stajni szukając właściwego konia do prowadzenia hipoterapii dla Tomka oraz innych dzieci. Pomogła nam ją odnaleźć Ola, która jako pierwsza pomagała Tomkowi w jeździe konnej okazując mu wiele ciepła i zrozumienia.

 

Bianka odnalazła swoje miejsce w AGRADO i zostanie już z nami na zawsze.

 

Dzieci mówią o niej „Tajemnicza klacz Bianka” lub po prostu „mała Biana”.

 

To co jest najważniejsze, Bianka budzi bardzo pozytywne emocje u osób, które korzystają z jej pomocy. Zdobyła już niejedno serce. Pomaga nam odkryć to co jest najważniejsze w życiu, czyli to, że nie ważne jest jak wiele otacza nas problemów, a najwspanialsze są chwile, kiedy możemy poczuć łączącą nas więź.

 

Bianka wykazuje w swojej pracy wiele cierpliwości i czułości. Mobilizuje do współpracy, zabawy, pieszczot  i wysiłku. Zawsze chętnie wita i wychodzi do tych, którzy ją odwiedzają. Razem z nami wiozła już przez świat na swoim końskim grzbiecie ponad 200 dzieci, młodzieży i dorosłych, zwykle chorych i niepełnosprawnych. Pamięta o wszystkich ;)

 

Idziemy razem z nią przez świat od Kukowa do Inwałdu przez Sułkowice aż do Sidziny, gdzie jest u siebie gaździną. Mamy nadzieje, że wkrótce znajdziemy dla niej najlepszego huculskiego ogiera tak aby mogła w tym życiu z czułością opiekować się swoim źrebaczkiem.