czwartek 28 Maj 2020

AGRADO

Stowarzyszenie AGRADO z siedzibą w Wadowicach

Drukuj

Jasełka z APERIO 2016

Mówiąc o Jasełkach  w naturalny sposób myślimy o Bożym Narodzeniu.

Jasełka to przedstawienie opowiadające o narodzinach Jezusa. Pomysł stworzenia inscenizacji przypisuje się świętemu Franciszkowi z Asyżu. To on zbudował pierwszą szopkę i  zatroszczył się o to, aby pojawiły się w niej zwierzęta.

Samo słowo „jasełka” ma swoją etymologię w określeniu „jasła” stosowanym jako synonim słowa żłób. Stąd żłobek ma szczególne miejsce w całym przedstawieniu.

Nasze Jasełka  przygotowaliśmy w ciągu kilku spotkań w APERIO. Inscenizacje tworzyły dzieci i osoby niepełnosprawne, ich rodzice i rodzeństwo, terapeuci, wolontariusze.

Drukuj

Jasełka z APERIO 2015

  

Dobrze jest być razem kolędować, modlić się, radować się i tańczyć wokół żłóbka, grać Jasełka;)

 

Takie nasze życie codzienne, żyjemy w rodzinach, uczymy się, pracujemy,  śmiejemy się, bawimy, spotykamy ze sobą, chodzimy na rehabilitacje, zmieniamy się, jesteśmy w terapii, troszczymy się o siebie, pomagamy sobie, ponieważ wciąż na nowo chorujemy, kryzysujemy, rozwijamy się, po prostu żyjemy ...

 

Nowy rok 2015 jest dla nas pełen dobrych zmian, decyzji, nowych dobrych ludzi, którzy wnieśli do APERIO nie tylko swoje umiejętności, ale i takie zwykłe, dobre ludzkie Serce ;)

Drukuj

Jasełka z APERIO 2012

Okres poświąteczny w styczniu 2012r. przeznaczyliśmy na przygotowanie Jasełek.

Inscenizacje tworzyły dzieci niepełnosprawne, ich rodzice i rodzeństwo, terapeuci i wolontariusze.

Czas prób był dla nas wyjątkowym, był to czas kolędowania, czas sprzyjający poznawaniu się i integracji.