wtorek 07 Lip 2020

AGRADO

Stowarzyszenie AGRADO z siedzibą w Wadowicach

Drukuj

 

„Tydzień Autyzmu” Andrychów 2013

 

Po raz drugi w pierwszym tygodniu grudnia organizujemy inicjatywę o charakterze edukacyjno – społecznym,  która ma na celu przybliżenie społeczeństwu lokalnemu problemów osób niepełnosprawnych, zwłaszcza z autyzmem. Po raz kolejny mamy okazje do realizowania konkretnych działań w ramach wspólnie spędzanego czasu. 

 

Tydzień przebiega pod hasłem "Autentyczni, Unikalni, Twórczy, Inspirujący, Samodzielni, Myślący” zobacz program

 

Drukuj

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu 2013

 

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, ustanowiony sześć lat temu przez ONZ, która oficjalnie uznała autyzm za jeden z największych problemów zdrowotnych świata, obok raka, cukrzycy czy AIDS

 

Jest to Dzień, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem. zobacz  i więcej

 

Niestety statystyki podają, że w Stanach Zjednoczonych wśród 100 urodzonych dzieci, 1 będzie miało prawdopodobnie zdiagnozowane zaburzenia ze spektrum autyzmu /ASD/. W Polsce diagnoza ta będzie dotyczyć prawdopodobnie 1 dziecka wśród 350 nowonarodzonych.

Drukuj

 

„Europejski Tydzień Autyzmu” Andrychów 2012

 

W dniach od 1 do 16 grudnia 2012r. prowadziliśmy kampanię społeczną o charakterze edukacyjno – społecznym. Kampania przebiegała pod hasłem „AUTENTYCZNI, UNIKALNI, TWÓRCZY,  INSPIRUJĄCY, SAMODZIELNI, MYŚLĄCY”. Zobacz

 

Celem naszego "Tygodnia Autyzmu" było przybliżenie społeczeństwu lokalnemu problemów osób niepełnosprawnych, zwłaszcza z autyzmem i zaburzeniami ze spektrum ASD oraz okazją do realizowania konkretnych działań w obszarze integracji społecznej, poprzez wspólnie spędzony czas oraz troskę o zwiększenie świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia.